Skip to content

County colours

The following players were awarded their County Colours during the 2009/2010 season:

Beth McLellan, Tonicha Font,Cerys Brackenbury David Palmer and Iwan Pullen.

 

The Following Players Were Awarded their County Colours During The 2010/2011 season:

Bethan Sudder 

Amy Jukes

Martyn Smith-Aldous

Scott Oates

Andrew Oates

Dan Noble

 

 

The following players have achieved National Honours during the 2010/2011 season:

Danielle Oates

Isabelle Cain

Ellen Liddle

Scott Oates

Andrew Oates

Amy Jukes

Dhruv Bansal

Beth McLellan

Elliot Wheeler

Jessica Faulkner

Matthew Vacher

Eli Clough

 

 

JUNIOR COUNTY COLOURS AWARDED PREVIOUS YEARS

1990/91 Boys: Paul Cohen, Mark Gill, Mark Lovatt, Johnathon Rogers, Gary Rossington, Mark Shepherd.

Girls: Belinda Griffiths, Karen Dlsson, Nicola Pritchard, Ann Jones, Lara Hill, Laura Parry, Melody Wareing

1991/92 Boys: David Clough, Paul Hancock, David Howe, Stephen Howe, Stephen Huxley, James Jamieson, Robert Kay, Fergus McCandless, Adam Oldfield, Stephen Reynolds, Chris Roberts, Carl Sears, Mark Smith, Paul Southern, Luke Tanner, Robert Walker, Andrew Watkins, Kris Wood.

Girls: Elizabeth Alien, Saffron Cheatham, Catherine Clayton, Cheryl Edwards, Lyn Forshaw, Maria Forshaw, Vicky Hancock, Debbie Hornby, Claire Ratcliffe, Sian Roberts, Anita Rogers, Bethan Stout, Ruth Teasdale.

1992/93 Boys: Chris Davies, Gareth Thomas, Sam Warren.

Girls: Khalsa Jackson, Jenny Lewton.

1993/94 Boys: lan Darlington, Chris Wood, Paul Ieasdale.

Girls: Heather Lloyd, Kate Ridler, Laura Scolt,

1994/95 Boys: Keith Henry, Jonathan Jones, lain Paterson, Paul Roberts, James Williams, Gareth Wright.

Girls: Samantha Aird, Sarah Hutton, Jill Render,

1995/96 Boys: Christopher Jones, Martin Lewis, Matthew Sprake, Graham Tullett, Martin Tullett.

Girls: Carol Harding, Claire Harding, Melissa Howe, Natalie Howe, Naomi O’Boyle, Elen Owen, Danielle Sullivan.

1996/97 Nathan McCarthy, Karla White, Gareth Edwards, David Ingram.

1997/98 Brynley Williams, Lisa Roberts, Claire Kelley, Lisa Howe, Ceri Hughes, Michael Hughes, Jamie Jones, Rachel Madeley, Annika O’Boyle, David Roberts, David John Roberts, Kerry Roberts, James Spooner, Andrew Roberts

1999/00 Bryn Jones, Lorna Baeton

2000/01 Sian Jones

2003/04 Ashley Dixon, Gary Roberts, Phil Roberts

2006/07 Girls: Amy Paton, Aimee Danzi, Jane Jones, Bethan Higginson, Hannah Stephenson, Jessica Markey, Tara Moorcroft, Danielle Schoneveld, Danielle Evans, Eli Clough, Danielle Dates, Isabelle Cain, Victoria Wheeler

Boys: Jack Cooledge, Liam Moses, Gareth Dates, Damian Renshaw, Alex Graham, Ben Hughes, Joe Travers, Chris Owen, Daniel Font, Matthew Vacher, Matthew Burrows, Ben Hawke, Ben Travers, Andrew Jones, Callum Colquhoun, Jonathan Savory

2007/08 Ellen Liddle, Sophie Ellis, Elliot Wheeler

2008/09 Lloyd Martin, Paul Hardman, Sophie Wilson, Jessica Faulkner, Jack Ellis